
Twoja Strona internetowa
na mocnym i pewnym fundamencie.
W Internecie coraz większą uwagę zwracamy na bezpieczeństwo i pewność w działaniu, dlatego wybranie właściwego hostingu jest fundamentem dobrze funkcjonującego serwisu lub aplikacji internetowej.
Hosting to nic innego jak parking dla stron internetowych, każdy z nas chciałby mieć swój nowy, drogi samochód zaparkowany na dobrze strzeżonym parkingu i jednocześnie mieć szybki dostęp do samochodu, a już napewno zawsze sprawny i czysty.
Twoja Strona Internetowa w naszych rękach, to twój samochód, na dobrze strzeżonym parkingu.
Technologie używane, na naszych serwerach
DNSSEC - zabezpieczenie pozwala stwierdzić, czy strona internetowa, na której znajduje się użytkownik, to faktycznie witryna Twojego sklepu czy też próba oszustwa. W skrócie, protokół ten miesza szyki cyberprzestępcom, minimalizując ryzyko stania się ofiarą phishingu.
Certyfikat SSL - funkcją certyfikatów SSL jest uwierzytelnienie witryny internetowej oraz zapewnienie poufności przekazywanych informacji. Dzięki certyfikatom Twoi klienci mogą bezpiecznie dokonywać transakcji na Twojej stronie.
TLS 1.3 - protokół TLS 1.3 zapewnia ochronę wychodzącego i przychodzącego ruchu na Twojej stronie WWW oraz daje gwarancję, że informacje zostały przesłane w niezmodyfikowanej formie. Działanie TLS 1.3 sprowadza się w skrócie do tego, że dane internautów są po prostu bezpieczne.
HTTP/2 - kilkukrotne przyspieszenie ładowania stron WWW to efekt połączenia technologii szyfrowania SSL i protokołu HTTP/2. W dodatku szybkość ładowania się stron WWW oraz ochrona TLS 1.3 i certyfikat SSL bardzo pozytywnie wpływają na pozycjonowanie Twojej witryny w wynikach wyszukiwarki Google.
DNS Anycast (by CloudFlare) - technologia DNS Anycast pozwala na błyskawiczne załadowanie się witryny z dowolnego punktu na Ziemi i jest jednym z rozwiązań chroniących przed atakami DDoS, dzięki czemu Twoja strona zawsze będzie dostępna.
DNS CAA - mechanizm bezpieczeństwa. Oprócz minimalizacji ryzyka poprzez ograniczenie uprawnień Urzędów Certyfikacji do wydawania certyfikatów dla Twojej domeny, CAA jest również przydatnym narzędziem do egzekwowania zasad firmy związanych z certyfikatami SSL.
Apache2 / Nginx - w zależności od specyfikacji projektu i realizacji dobór dla klienta najlepszego rozwiązania serwera www przetwarzającego ruch i wyniki wyświetleń w przeglądarkach internetowych.
PHP-FPM - to protokół do łączenia interaktywnych programów z serwerem WWW. Głównym celem jest zmniejszenie kosztów związanych z połączeniami serwera WWW, co pozwala serwerowi obsłużyć więcej żądań stron internetowych na jednostkę czasu.
PHP selector - na naszym hostingu wspieramy wersje PHP 5.3 / 5.4 / 5.5 / 5.6 / 7.0 / 7.1 / 7.2 / 7.3 / 7.4 / 8.0 przy tak
rozłożonej infrastrukturze naszych klientów, dbamy o to by każda strona, którą posiada klient była wspierana przez nasze serwery www.
Openssl - najnowsza najbezpieczniejsza wersja szyfrowania w wersji 1.1.1a/b zapewniająca najwyższy poziom bezpieczeństwa wszystkich usług wymagających certyfikowania - strony internetowe, skrzynki pocztowe, serwery nazw.
ConfigServer Firewall&Security - firewall, pracujący w czasie rzeczywistym wyłapujący wszelkie ataki typu brute-force na usługi sieciowe http/ftp/bind/mysql. Utrzymujący twoje konta w najwyższej możliwej gotowości pracy.
Panel zarządzania (DirectAdmin/VestaCP) - intuicyjny panel zarządzania hostingiem www na klienta końcowego. W nim możemy sprawdzić ilość zajętego miejsca, transfer miesięczny, założyć nowe konta e-mail, nowe bazy danych, nowe konta FTP. Ustawić dowolną wersję PHP do naszej witryny itp.
HSTS - mechanizm bezpieczeństwa sieci, który chroni strony przed atakami takimi, jak wymuszone zmniejszenie poziomu protokołu oraz przechwytywanie sesji. Dzięki niemu do serwerów można połączyć się tylko za pomocą przeglądarek, korzystających z bezpiecznych połączeń HTTPS://
HTTP/3 + QUIC - przełomowa wersja protokołu przesyłania hipertekstu korzystająca z QUIC, która jest odejściem od tradycyjnego HTTP.
W przeciwieństwie do poprzednich wersji opierających się na TCP, HTTP/3 wykorzystuje protokół transportowy UDP.

Czym różni się POP3 od IMAP?
POP3 oraz IMAP to protokoły odbioru wiadomości e-mail przez programy pocztowe (Microsoft Outlook / Mozilla Thunderbird / itp.), najprościej ujmując to 2 różne sposoby odbierania e-maili.
Protokół POP3 (Post Office Protocol 3) może być używany w trybie pracy “offline” tzn. że jest możliwość czytania zapisanych wiadomości i przygotowywania odpowiedzi w czasie gdy komputer nie jest podłączony do Internetu. Możliwość takiej pracy jest możliwa dzięki temu, że po połączeniu z serwerem pocztowym cała nieprzeczytana korespondencja przesyłana jest ze serwera na Twój komputer. Odebrane wiadomości są następnie w zależności od ustawień pozostawiane lub kasowane z serwera. Łączenie z internetem potrzebne jest później tylko jeśli będziesz chciał wysłać wiadomość, lub sprawdzić czy nie otrzymałeś nowych e-maili. Niestety, protokół POP3 ma również znaczące wady. Utrudnione jest obsługiwanie skrzynki pocztowej z wielu komputerów. Jest to spowodowane tym, że jeśli odczytana poczta jest kasowana z serwera, to na każdym z komputerów znajdować się będzie tylko część korespondencji, a listy odczytane np. na komputerze w domu nie będą widoczne na komputerze w pracy. Jeśli natomiast zmienisz domyślne ustawienia i przeczytane wiadomości będą pozostawiane na serwerze, to szybko może dojść do przepełnienia pojemności skrzynki pocztowej.
Protokół IMAP (Internet Message Access Protocol) działa w ten sposób, że Twoja poczta cały czas przechowywana jest na naszym serwerze, a w Twoim komputerze przechowywane są tylko nagłówki wiadomości (małe część e-maila). Treść wiadomości pojawi się na Twoim komputerze dopiero po otwarciu listu. Możesz kasować i filtrować wiadomości bez ich pobierania na komputer, dzięki czemu możesz wygodnie pracować na wielu komputerach / smartfonach / tabletach, ponieważ na każdym będziesz widział taką samą zawartość skrzynki, to samo widzisz w domu, pracy czy kafejce internetowej. Wadą protokołu IMAP jest natomiast konieczność utrzymywania stałego połączenia z Internetem podczas obsługi poczty co w dzisiejszych czasach nie powinno stanowić żadnych kosztów ponieważ większość ludzi posiada stałe łącze internetowe.