Dobry projekt to podstawa!
Projektowanie UX (User Experience) to proces projektowania interfejsów, które zapewnią pozytywne doświadczenia dla użytkowników. Wymaga to uwzględnienia wielu czynników i aspektów, aby stworzyć przyjazny i intuicyjny interfejs, który spełnia potrzeby odbiorców portalu czy aplikacji.
Dobry projekt graficzny jest zaprojektowany z myślą o użytkowniku,
ale z duszą projektanta.
- Adrian Shaughnessy, brytyjski projektant graficzny.
Najważniejsze aspekty, które należy wziąć pod uwagę podczas projektowania UX:
Dlaczego makieta?
Makietowanie
- Makieta to wizualne przedstawienie kluczowych elementów poprzez zawarcie m.in. ułożenia informacji, nawigacji oraz zaplanowanie funkcji.
- Wyeliminowanie ewentualnych błędów użyteczności już na bardzo wczesnym etapie realizacji projektu.
- Możliwość uzyskania maksymalnej użyteczności serwisu.
- Optymalne rozmieszczenie elementów, wzajemnego powiązania oraz ich wielkości i sposobu prezentacji.
- Przygotowanie ustaleń dla zespołu graficznego i programistycznego.
Co możemy dla ciebie zrobić?
Powiązane produkty i usługi
Baza wiedzy
WCAG 2.2 jakie zmiany wprowadza?
Przeciwdziałanie wykluczeniu osób szczególnie nim zagrożonych (ze względu na ich ograniczenia funkcjonalne) to główna przyczyna dyrektyw i ustaw. Zasady WCAG polegają - w uproszczonym opisie - na zapewnieniu zrozumiałości, funkcjonalności, kompatybilności i postrzegalności informacji zamieszczanych w Internecie.
Wytyczne WCAG 2.1 dla redaktorów stron internetowych
WCAG 2.1 polega na przeciwdziałaniu wykluczeniu osób szczególnie nim zagrożonych (ze względu na ich ograniczenia funkcjonalne) to główna przyczyna dyrektyw i ustaw. Zasady WCAG polegają - w uproszczonym opisie - na zapewnieniu zrozumiałości, funkcjonalności, kompatybilności i postrzegalności informacji zamieszczanych w Internecie.
Zastosowania AR w przemyśle
Rzeczywistość rozszerzona (z ang. augmented reality - AR) jest coraz częściej wykorzystywana w różnych zastosowaniach przemysłowych i produkcyjnych w celu zwiększenia wydajności operacyjnej i produktywności.
Przykładem takiego zastosowania mogą być szkolenia i onboarding nowych pracowników: AR można wykorzystać do zapewnienia pracownikom interaktywnych i wciągających szkoleń, skracając czas i zasoby wymagane w przypadku tradycyjnych metod szkoleniowych. Ponadto możliwość wizualizacji trójwymiarowej pozwala na adekwatne przedstawienie skomplikowanych zagadnień, np. działania maszyn znajdujących się na hali produkcyjnej.
PILAR
W ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, osi priorytetowej II: Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I, działania 2.1 Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw, tworzymy centrum badawczo-rozwojowe w obszarze rozszerzonej rzeczywistości pn. “Polskie Innowacyjne Laboratorium AR w Toruniu”.