O firmie | VOBACOM | Inteligentne rozwiązania dla firm i instytucji

Unia Europejska

Projekty unijne
firma
Informacje o firmie

O firmie

kobieta w okularach VR
Vobacom Biznes Jutra
odtwórz film

Nasza misja

Zajmujemy się dostarczaniem naszym Klientom rozwiązań informatycznych oraz internetowych. Stanowimy zgrany i kompetentny, liczący ponad trzydzieści osób, zespół, który codziennie dba o to, aby spełniać potrzeby naszych Klientów. Ich sukces to zarazem nasz własny.

Niemal wszystkie realizowane przez nas projekty cechują się unikatowością i złożonością. Codziennie stawia to nas przed nowymi wyzwaniami, dzięki którym stajemy się coraz bogatsi w doświadczenia i możemy oferować naszym Klientom coraz szerszy zakres rozwiązań o coraz lepszej jakości.

Nasze atuty

 • Kompleksowa obsługa

  Zajmiemy się twoim zleceniem całościowo, od projektu, przez wdrożenie, po utrzymanie.

 • Gwarancja

  Dajemy gwarancję na nasze produkty i usługi, z możliwością jej przedłużenia.

 • Wsparcie techniczne

  W firmie działa zespół wsparcia, gotowy do pomocy klientom w ich aktywnościach.

 • Doświadczenie

  Wieloletnie doświadczenie biznesowe oraz innowacyjne podejście do projektów.

Aktualności

To już ten dzień!

Mamy wielką przyjemność ogłosić otwarcie - Polskie Innowacyjne Laboratorium Rozszerzonej Rzeczywistości (PILA

Drupal 10

Stworzenie profesjonalnego serwisu internetowego, który jest bezpieczny i wydajny może stanowić duże wyzwanie. Potrzebne jest odpowiednie zaplecze oraz zdolni redaktorzy. Na rynku istnieje wiele systemów CMS spełniających swoją rolę, jedne są bardzo popularne, ale podatne na ataki hakerskie. Inne są bardzo wydajne i bezpieczne, ale niełatwe w obsłudze, albo wymagające płatnych subskrypcji. W Vobacom stawiamy na naszym zdaniem najlepszy CMS dostępny na rynku.

Zastosowania AR w przemyśle

Rzeczywistość rozszerzona (z ang. augmented reality - AR) jest coraz częściej wykorzystywana w różnych zastosowaniach przemysłowych i produkcyjnych w celu zwiększenia wydajności operacyjnej i produktywności. Przykładem takiego zastosowania mogą być szkolenia i onboarding nowych pracowników: AR można wykorzystać do zapewnienia pracownikom interaktywnych i wciągających szkoleń, skracając czas i zasoby wymagane w przypadku tradycyjnych metod szkoleniowych. Ponadto możliwość wizualizacji trójwymiarowej pozwala na adekwatne przedstawienie skomplikowanych zagadnień, np. działania maszyn znajdujących się na hali produkcyjnej.

PILAR

W ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, osi priorytetowej II: Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I, działania 2.1 Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw, tworzymy centrum badawczo-rozwojowe w obszarze rozszerzonej rzeczywistości pn. “Polskie Innowacyjne Laboratorium AR w Toruniu”.
zobacz wszystkie zobacz więcej podstron bloga

Historia

magnetowid i kasety VHS

1999

Początkowo firma działa jako spółka cywilna BMPG (Business Media Professional Group) skupiając się na rozwiązaniach audio-video oraz multimedialnych.

2004

Rozwój kompetencji programistycznych, budowanie zarządzalnych portali internetowych, pierwsze sklepy internetowe i usługi integracyjne.

2006

Przekształcenie BMPG w spółkę z o.o., zmiana nazwy na VOBACOM. Kontynuacja oraz rozwój działalności w kierunku technologii internetowych i aplikacji biznesowych. Zbudowanie nowego działu teleinformatycznego funkcjonującego w innym sektorze IT.

2012

Utworzenie zalążków nowego działu, Współpracy Programistycznej, skupiającego szerokie kompetencje programistyczne, świadczącego usługi wsparcia technologicznego w zakresie budowy aplikacji.

2018

Nowa identyfikacja wizualna firmy, dzięki temu wzmocnienie każdej marki Vobacom jako osobnych specjalistycznych działów firmy. Rozwój organiczny firmy.

2019

Rozwój działalności B+R, utworzenie nowego działu firmy Research&Development.

flaga UE

2020

Realizacja projektów badawczo-rozwojowych współfinansowanych ze środków UE, pozyskanie gruntu pod inwestycję w obszarze Toruńskiego Parku Technologicznego.

2021

Budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego, rozwój produktów i usług AR i VR, nowe kierunki rozwoju spółki.

2023

Otwarcie Centrum Badawczo-Rozwojowego PILAR.

Zarząd

Karol Polasik

Karol Polasik
Prezes Zarządu
Prezes Zarządu w firmie informatycznej VOBACOM sp. z o.o, w której pełni także rolę Dyrektora ds. Rozwoju - jest odpowiedzialny przede wszystkim za sferę innowacji (B+R) i strategię spółki, a także Wiceprezes Izby Przemysłowo-Handlowej.
more information

Jerzy Kuś

Jerzy Kuś
Wiceprezes Zarządu
Wiceprezes Zarządu w firmie informatycznej VOBACOM sp. z o.o, w której pełni także rolę Dyrektora rozwoju biznesu - jest odpowiedzialny przede wszystkim za rozwój sprzedaży oraz transformację Spółki w związku z jej rozwojem.
more information