Portale dla JST | VOBACOM | Inteligentne rozwiązania dla firm i instytucji

Unia Europejska

Projekty unijne

Portale dla JST

ekran laptopa z kalendarzem wydarzeń

Dotrzyj z najważniejszymi informacjami do lokalnej społeczności

Wieloletnia współpraca z jednostkami samorządu terytorialnego pozwoliła na stworzenie kompleksowej oferty, zawierającej najlepsze rozwiązania funkcjonalne, w które powinny być wyposażone serwisy miast, gmin czy jednostek samorządu terytorialnego. Zaawansowany system zarządzania treścią umożliwia zmianę wyglądu serwisu oraz szybką edycję treści.

Odpowiednio zaprojektowany serwis internetowy pozwala dzielić się ważnymi informacjami z mieszkańcami oraz innymi zainteresowanymi podmiotami. Jest to miejsce, gdzie można znaleźć informacje dotyczące funkcjonowania samorządu, aktualności, planowane inwestycje oraz wydarzenia kulturalne i społeczne organizowane przez jednostkę samorządu terytorialnego. Pomaga zoptymalizować pracę urzędników, dzięki dedykowanym narzędziom do zbierania informacji lub poprzez zautomatyzowany system głosowania w budżecie obywatelskim.

Informowanie to nie jedyna rola serwisu internetowego. Bardzo istotna jest interaktywność - użytkownicy / mieszkańcy powinni mieć możliwość składania wniosków, zapytań oraz zgłaszania problemów, a także korzystać z usług e-administracji. Dzięki temu serwis internetowy może ułatwiać kontakt z urzędem czy placówką, skracać czas oczekiwania na odpowiedź oraz zwiększać przejrzystość działania samorządu.
 

Co powinien zawierać i co oferować użyteczny serwis internetowy jednostki samorządu terytorialnego?

  • Informacje o jednostce / urzędzie - dane kontaktowe, godziny pracy, struktura organizacyjna, informacje o władzach i radach.
  • Aktualności - informacje na temat działań jednostki samorządu terytorialnego, planowanych inwestycji, wydarzeń kulturalnych i społecznych.
  • E-usługi - możliwość składania wniosków, zapytań, zgłaszania problemów, opłacania podatków i opłat oraz korzystania z innych usług e-administracji.
  • Informacje dla mieszkańców - poradniki i informacje na temat różnych spraw, takich jak prawa i obowiązki mieszkańców, zasady segregacji odpadów, informacje o komunikacji miejskiej, itp.
  • Informacje dla przedsiębiorców - informacje o dostępnych programach wsparcia, przetargach, ofertach inwestycyjnych oraz informacje o wymaganiach formalnych przy zakładaniu działalności gospodarczej.
  • Informacje turystyczne - informacje na temat atrakcji turystycznych w okolicy oraz możliwość rezerwacji noclegów.
  • Linki do innych instytucji - linki do innych instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych działających na terenie jednostki samorządu terytorialnego.
  • Zgodność z wymogami dostępności WCAG.
  • Responsywność i dopasowanie do urządzeń mobilnych (RWD).
kolaż projektów
serwis www miasta Toruń

Oferowane moduły i gotowe rozwiązania

  • System redakcyjny łatwy w obsłudze dla każdego, wraz z rejestrem zmian.
  • Kalendarium wydarzeń - lista imprez kulturalnych i społecznych organizowanych przez jednostkę samorządu terytorialnego.
  • Galerie - zdjęcia i filmy przedstawiające wydarzenia, inwestycje i osiągnięcia jednostki samorządu terytorialnego.
  • Wyszukiwarka i mapa serwisu, jako elementy ułatwiające nawigację w serwisie.
  • Przydatne linki - zbiór odnośników do innych użytecznych serwisów internetowych, takich jak kalkulator podatkowy, informacje o warunkach atmosferycznych, itp.
  • Wersje okolicznościowe serwisu, np. świąteczna czy żałobna.

Baza wiedzy

WCAG 2.2 jakie zmiany wprowadza?

Przeciwdziałanie wykluczeniu osób szczególnie nim zagrożonych (ze względu na ich ograniczenia funkcjonalne) to główna przyczyna dyrektyw i ustaw. Zasady WCAG polegają - w uproszczonym opisie - na zapewnieniu zrozumiałości, funkcjonalności, kompatybilności i postrzegalności informacji zamieszczanych w Internecie.

Portale Otwartych Danych

Czym są otwarte dane? Otwarte dane to informacje, które są dostępne publicznie i mogą być swobodnie wykorzystywane, udostępniane i modyfikowane przez każdego zainteresowanego.

Wytyczne WCAG 2.1 dla redaktorów stron internetowych

WCAG 2.1 polega na przeciwdziałaniu wykluczeniu osób szczególnie nim zagrożonych (ze względu na ich ograniczenia funkcjonalne) to główna przyczyna dyrektyw i ustaw. Zasady WCAG polegają - w uproszczonym opisie - na zapewnieniu zrozumiałości, funkcjonalności, kompatybilności i postrzegalności informacji zamieszczanych w Internecie.

Drupal 10

Stworzenie profesjonalnego serwisu internetowego, który jest bezpieczny i wydajny może stanowić duże wyzwanie. Potrzebne jest odpowiednie zaplecze oraz zdolni redaktorzy. Na rynku istnieje wiele systemów CMS spełniających swoją rolę, jedne są bardzo popularne, ale podatne na ataki hakerskie. Inne są bardzo wydajne i bezpieczne, ale niełatwe w obsłudze, albo wymagające płatnych subskrypcji. W Vobacom stawiamy na naszym zdaniem najlepszy CMS dostępny na rynku.
zobacz wszystkie zobacz więcej podstron bloga