Portale obsługi mieszkańca | VOBACOM | Inteligentne rozwiązania dla firm i instytucji

Unia Europejska

UE

Portale obsługi mieszkańca

kobieta w biurze z laptopem

Centralne miejsce dla mieszkańców

Portal Obsługi Mieszkańca to innowacyjne rozwiązanie, które zapewnia mieszkańcom miejsce dostępu do różnorodnych usług i wielu informacji. Jest to platforma internetowa, która umożliwia łatwy i wygodny dostęp do istotnych danych oraz usług świadczonych przez instytucje publiczne na rzecz społeczności lokalnej. Mieszkańcy mogą korzystać z portalu, aby złożyć wnioski, sprawdzić stan swoich spraw administracyjnych, uzyskać informacje o lokalnych wydarzeniach i skorzystać z wielu innych funkcji.

Ułatwienie komunikacji i obsługi administracyjnej

Portal Obsługi Mieszkańca ma na celu ułatwienie komunikacji między mieszkańcami a instytucjami publicznymi. Dzięki niemu mieszkańcy mogą szybko zgłaszać problemy, składać wnioski, sprawdzać dokumenty czy terminy oraz otrzymywać ważne powiadomienia od władz lokalnych. To centralne miejsce, które integruje różne usługi administracyjne, ułatwiając mieszkańcom załatwianie spraw bez konieczności odwiedzania biur czy oczekiwania w kolejce. Portal Obsługi Mieszkańca zapewnia szybszą komunikację z instytucjami publicznymi w komfortowych domowych warunkach. Wpływa to na oszczędność czasu a także poprawia efektywność obsługi administracyjnej. 

ojciec z córeczką przy laptopie
dziecko na huśtawce

Zwiększenie partycypacji i zaangażowania społeczności lokalnej

Portal Obsługi Mieszkańca ma na celu zwiększenie partycypacji i zaangażowania mieszkańców w lokalne sprawy. Dostęp do informacji, takich jak plany zagospodarowania przestrzennego, projekty inwestycyjne czy raporty dotyczące bezpieczeństwa, umożliwia mieszkańcom śledzenie i wpływanie na decyzje podejmowane w ich społeczności. Ponadto, portal może oferować narzędzia do przeprowadzania ankiet, zbierania opinii i budowania dialogu między mieszkańcami a władzami lokalnymi. Dzięki temu mieszkańcy mają możliwość aktywnego uczestnictwa w procesach decyzyjnych i wpływania na rozwój swojego miejsca zamieszkania.

Baza wiedzy

WCAG 2.2 jakie zmiany wprowadza?

wcag 2.2
Przeciwdziałanie wykluczeniu osób szczególnie nim zagrożonych (ze względu na ich ograniczenia funkcjonalne) to główna przyczyna dyrektyw i ustaw. Zasady WCAG polegają - w uproszczonym opisie - na zapewnieniu zrozumiałości, funkcjonalności, kompatybilności i postrzegalności informacji zamieszczanych w Internecie.

Portale Otwartych Danych

mężczyzna przy laptopie
Czym są otwarte dane? Otwarte dane to informacje, które są dostępne publicznie i mogą być swobodnie wykorzystywane, udostępniane i modyfikowane przez każdego zainteresowanego.

Wytyczne WCAG 2.1 dla redaktorów stron internetowych

Napis w języku angielskim mówiący o cyfrowej dostępności
WCAG 2.1 polega na przeciwdziałaniu wykluczeniu osób szczególnie nim zagrożonych (ze względu na ich ograniczenia funkcjonalne) to główna przyczyna dyrektyw i ustaw. Zasady WCAG polegają - w uproszczonym opisie - na zapewnieniu zrozumiałości, funkcjonalności, kompatybilności i postrzegalności informacji zamieszczanych w Internecie.

Drupal 10

logo Drupal oraz liczba 10
Stworzenie profesjonalnego serwisu internetowego, który jest bezpieczny i wydajny może stanowić duże wyzwanie. Potrzebne jest odpowiednie zaplecze oraz zdolni redaktorzy. Na rynku istnieje wiele systemów CMS spełniających swoją rolę, jedne są bardzo popularne, ale podatne na ataki hakerskie. Inne są bardzo wydajne i bezpieczne, ale niełatwe w obsłudze, albo wymagające płatnych subskrypcji. W Vobacom stawiamy na naszym zdaniem najlepszy CMS dostępny na rynku.