Szkolenia | VOBACOM | Inteligentne rozwiązania dla firm i instytucji

Unia Europejska

Projekty unijne

Szkolenia

Wygodna obsługa

Szkolenie z obsługi systemu CMS

Po zakończeniu wdrożenia oferujemy szkolenie, które ma na celu zaprezentowanie, jak korzystać z systemu zarządzania treścią na stronie internetowej. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się jak dodawać, edytować i usuwać treści z witryny, jak tworzyć nowe strony i kategorie, jak zarządzać multimediami i jak korzystać z pozostałych użytecznych funkcji CMS.

Odpowiednie korzystanie z dostępnych narzędzi i edytora tekstowego jest bardzo istotne - często przy nieuważnym kopiowaniu treści nieświadomie kopiuje się również formatowanie. Taka sytuacja negatywnie wpływa na aspekt wizualny, co więcej może powodować problemy z poprawnym indeksowaniem i pozycjonowaniem treści.

Warsztaty w siedzibie klienta czy online?

W zależności od potrzeb, możemy zorganizować szkolenie na miejscu lub w formie zdalnej prezentacji. Przekażemy najważniejsze kwestie w zakresie przygotowywania treści do publikacji na stronach internetowych zgodnie ze standardami WCAG. W rezultacie, osoby będą przygotowane do samodzielnego zarządzania i aktualizacji strony internetowej.

Nie jest konieczne doświadczenie w pracy z systemami CMS ani w dodawaniu treści na stronę. Wystarczą podstawowe umiejętności obsługi komputera. Szkolenia są prowadzone przez naszych specjalistów z dziedziny projektowania stron internetowych i architektów treści. W trakcie szkolenia uczestnicy otrzymują instrukcje krok po kroku oraz praktyczne przykłady, dzięki którym szybko przyswajają praktyczne umiejętności.
 

kobieta siedząca na łóżku z laptopem
Elastyczne podejście
Najlepsze szkolenia nie tylko uczą nowych rzeczy, ale również inspirują do działania.

Baza wiedzy

WCAG 2.2 jakie zmiany wprowadza?

Przeciwdziałanie wykluczeniu osób szczególnie nim zagrożonych (ze względu na ich ograniczenia funkcjonalne) to główna przyczyna dyrektyw i ustaw. Zasady WCAG polegają - w uproszczonym opisie - na zapewnieniu zrozumiałości, funkcjonalności, kompatybilności i postrzegalności informacji zamieszczanych w Internecie.

Wytyczne WCAG 2.1 dla redaktorów stron internetowych

WCAG 2.1 polega na przeciwdziałaniu wykluczeniu osób szczególnie nim zagrożonych (ze względu na ich ograniczenia funkcjonalne) to główna przyczyna dyrektyw i ustaw. Zasady WCAG polegają - w uproszczonym opisie - na zapewnieniu zrozumiałości, funkcjonalności, kompatybilności i postrzegalności informacji zamieszczanych w Internecie.

Czym różni się POP3 od IMAP?

POP3 oraz IMAP to protokoły odbioru wiadomości e-mail przez programy pocztowe (Microsoft Outlook / Mozilla Thunderbird / itp.), najprościej ujmując to 2 różne sposoby odbierania e-maili.

Drupal 10

Stworzenie profesjonalnego serwisu internetowego, który jest bezpieczny i wydajny może stanowić duże wyzwanie. Potrzebne jest odpowiednie zaplecze oraz zdolni redaktorzy. Na rynku istnieje wiele systemów CMS spełniających swoją rolę, jedne są bardzo popularne, ale podatne na ataki hakerskie. Inne są bardzo wydajne i bezpieczne, ale niełatwe w obsłudze, albo wymagające płatnych subskrypcji. W Vobacom stawiamy na naszym zdaniem najlepszy CMS dostępny na rynku.
zobacz wszystkie zobacz więcej podstron bloga