Analiza przedwdrożeniowa | VOBACOM | Inteligentne rozwiązania dla firm i instytucji

Unia Europejska

UE

Analiza przedwdrożeniowa

mężczyzna przy laptopie

Zanim zaczniemy

Analiza przedwdrożeniowa to proces oceny projektu przed rozpoczęciem jego wdrożenia, który ma na celu zidentyfikowanie ewentualnych problemów, ryzyk i potrzeb, które należy uwzględnić na etapie projektowania i realizacji zadania. Jest to kluczowy etap w procesie tworzenia projektów, ponieważ pozwala na zapobieganie problemom w trakcie wdrażania i minimalizowanie ryzyka niepowodzenia projektu.

Dlaczego jest ważna?

Istota analizy przedwdrożeniowej polega na identyfikacji potrzeb i oczekiwań klienta, określeniu wymagań technicznych oraz zidentyfikowaniu potencjalnych zagrożeń i wyzwań, które mogą wpłynąć na realizację projektu. Analiza ta obejmuje wiele kroków, takich jak:

Wynikiem analizy przedwdrożeniowej jest raport, który zawiera rekomendacje dotyczące strategii projektowej, harmonogramu, kosztów, ryzyka i innych kwestii. Dzięki temu dokumentowi zespół projektowy może skutecznie zaplanować realizację projektu, minimalizując ryzyko i zapewniając, że projekt spełni oczekiwania klienta.

ludzie siedzący z laptopami przy stole podczas spotkania

Baza wiedzy

WCAG 2.2 jakie zmiany wprowadza?

wcag 2.2
Przeciwdziałanie wykluczeniu osób szczególnie nim zagrożonych (ze względu na ich ograniczenia funkcjonalne) to główna przyczyna dyrektyw i ustaw. Zasady WCAG polegają - w uproszczonym opisie - na zapewnieniu zrozumiałości, funkcjonalności, kompatybilności i postrzegalności informacji zamieszczanych w Internecie.

Wytyczne WCAG 2.1 dla redaktorów stron internetowych

Napis w języku angielskim mówiący o cyfrowej dostępności
WCAG 2.1 polega na przeciwdziałaniu wykluczeniu osób szczególnie nim zagrożonych (ze względu na ich ograniczenia funkcjonalne) to główna przyczyna dyrektyw i ustaw. Zasady WCAG polegają - w uproszczonym opisie - na zapewnieniu zrozumiałości, funkcjonalności, kompatybilności i postrzegalności informacji zamieszczanych w Internecie.

Czym różni się POP3 od IMAP?

kobieta przy laptopie
POP3 oraz IMAP to protokoły odbioru wiadomości e-mail przez programy pocztowe (Microsoft Outlook / Mozilla Thunderbird / itp.), najprościej ujmując to 2 różne sposoby odbierania e-maili.

Drupal 10

logo Drupal oraz liczba 10
Stworzenie profesjonalnego serwisu internetowego, który jest bezpieczny i wydajny może stanowić duże wyzwanie. Potrzebne jest odpowiednie zaplecze oraz zdolni redaktorzy. Na rynku istnieje wiele systemów CMS spełniających swoją rolę, jedne są bardzo popularne, ale podatne na ataki hakerskie. Inne są bardzo wydajne i bezpieczne, ale niełatwe w obsłudze, albo wymagające płatnych subskrypcji. W Vobacom stawiamy na naszym zdaniem najlepszy CMS dostępny na rynku.