Strona internetowa czy landing page? | VOBACOM | Inteligentne rozwiązania dla firm i instytucji

Unia Europejska

UE
19-02-2024
Drupal

Strona internetowa czy landing page?

drupal

W dzisiejszym cyfrowym świecie, prowadzenie działalności online staje się nie tylko standardem, ale często również kluczowym elementem sukcesu. Wśród wielu narzędzi, jakie przedsiębiorcy mają do dyspozycji, strony internetowe i landing pages odgrywają istotną rolę w budowaniu marki. Jednak czy wiesz, jakie są różnice między nimi i kiedy najlepiej używać każdego z nich? 

tablet i laptop na biurku

Strona internetowa: Twój wizytówkowy punkt w sieci

Strona internetowa jest niczym wirtualny dom dla Twojej firmy. To miejsce, gdzie możesz przedstawić swoją ofertę, informacje o firmie, galerie zdjęć, politykę prywatności i wiele więcej. Wygląd strony internetowej jest szczególnie istotny, ponieważ to on przyciąga uwagę użytkowników. Dobrze zaprojektowana i wyglądająca strona to Twoja wizytówka. Oczywiście, żeby obsłużyć stronę internetową nie musisz znać się na programowaniu, w tym pomoże Ci System Zarządzania Treścią. Vobacom specjalizuje się w rozwiązaniach CMS Drupal, jednak nie jest to jedyny CMS na dostępny na rynku.

System Zarządzania Treścią: Twoje centrum dowodzenia

CMS, czyli System Zarządzania Treścią, to narzędzie używane do tworzenia, edycji i zarządzania treściami na stronach internetowych bez konieczności posiadania zaawansowanej wiedzy technicznej. Dzięki CMS użytkownicy mogą łatwo dodawać, usuwać lub modyfikować treści, takie jak teksty, obrazy, filmy czy pliki, bez konieczności ingerencji w kod strony. W swoim portfolio mamy witryny oparte na CMS Drupal, Wordpress oraz PrestaShop. Nie brakuje nam również autorskich rozwiązań.

Landing page: Celowa strona, której celem jest konwersja

Landing page, w przeciwieństwie do strony internetowej, to jednostronicowy obszar stworzony z myślą o jednej konkretnej kampanii marketingowej lub reklamowej. Jest to miejsce, na które trafiasz klikając w reklamę. Celem landing page jest zazwyczaj skłonienie odwiedzającego do wykonania konkretnej akcji, takiej jak zapisanie się do newslettera, pobranie e-booka czy dokonanie zakupu. W Vobacom landing page może przeobrazić się w zaawansowaną stronę internetową.

Wybór między stroną internetową a landing page zależy od celu Twojej kampanii oraz oczekiwań wobec interakcji z klientami.

Kiedy użyć strony internetowej:

  • Jeśli chcesz zbudować kompleksowy wizerunek marki i przedstawić szeroką gamę produktów lub usług.
  • Gdy chcesz, aby użytkownicy mieli dostęp do różnych informacji na temat Twojej firmy.
  • Kiedy zależy Ci na budowaniu długoterminowych relacji z klientami poprzez regularne aktualizacje i treści.

Kiedy użyć landing page:

  • Gdy chcesz przygotować klientów na nowy projekt, który wystartuje za jakiś czas.
  • Jeśli prowadzisz krótkoterminową kampanię marketingową lub promujesz określony produkt lub usługę.
  • Gdy chcesz skoncentrować uwagę użytkownika na jednej konkretnej akcji, np. zapisaniu się do newslettera lub dokonaniu zakupu.
  • Kiedy potrzebujesz szybkich rezultatów i chcesz monitorować skuteczność swojej kampanii w czasie rzeczywistym.

Zarówno strony internetowe, jak i landing pages, są ważnymi narzędziami marketingowym dla każdej firmy. Wybór między nimi zależy od celów i strategii Twojej kampanii. Strona internetowa zapewnia kompleksowe informacje i buduje wizerunek marki, podczas gdy landing page skupia uwagę na jednej konkretnie określonej akcji. Wybierz narzędzie odpowiednie dla Twoich potrzeb i zwiększ skuteczność swoich działań marketingowych już dziś! Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być stworzenie landing page, który zostanie potem przemieniony w pełnoprawną stronę. Dlatego w Vobacom przykładamy szczególną uwagę do naszych produktów. W naszym portfolio znajdziesz realizację dla m.in. Apro, Unidevelopment oraz Maureska

Więcej informacji na temat landing page i stron internetowych w Vobacom znajdziesz tutaj.

Przykładowy landing page