Drupal 10 | VOBACOM | Inteligentne rozwiązania dla firm i instytucji

Unia Europejska

Projekty unijne
13-04-2023
Drupal

Drupal 10

drupal

Stworzenie profesjonalnego serwisu internetowego, który jest bezpieczny i wydajny może stanowić duże wyzwanie. Potrzebne jest odpowiednie zaplecze oraz zdolni redaktorzy. Na rynku istnieje wiele systemów CMS spełniających swoją rolę, jedne są bardzo popularne, ale podatne na ataki hakerskie. Inne są bardzo wydajne i bezpieczne, ale niełatwe w obsłudze, albo wymagające płatnych subskrypcji. W Vobacom stawiamy na naszym zdaniem najlepszy CMS dostępny na rynku.

Dlaczego wybieramy Drupala?

Na Drupala postawiło wiele dużych firm i instytucji, na przykład producent samochodów elektrycznych Tesla, amerykańska instytucja kosmiczna NASA, miasta Nowy Jork oraz Londyn, australijski rząd, towarzystwo ubezpieczeń Link4 i wiele innych. Taka rekomendacja nie wymaga komentarza. Drupal oparty jest o skryptowy język programowania PHP (wykorzystuje Framework Symfony), a przy jego tworzeniu bierze udział kilkadziesiąt tysięcy programistów na całym świecie. Drupal jest narzędziem Open Source, wykorzystuje bazę danych MySQL, dzięki czemu jest zupełnie darmowy. Rdzeń systemu oraz większość kluczowych modułów są regularnie aktualizowane pod kątem wydajności oraz bezpieczeństwa. Niska awaryjność systemu gwarantuje bezproblemową obsługę oraz brak przestojów w działaniu opartych na nim serwisów internetowych.

Szybko czy profesjonalnie?

Drupal zapewnia możliwość szybkiego zbudowania serwisu internetowego, a przy odrobinie wiedzy i doświadczenia gwarantuje także pełen profesjonalizm z wykorzystaniem najnowszych technologii webowych oraz dostępności, na przykład wsparcie WCAG w regularnie aktualizowanej najnowszej wersji. Nieograniczona możliwość rozbudowy to kolejny atut, który zachęca do skorzystania z Drupala. Drupal może być serwisem-wizytówką, sklepem internetowym, blogiem i każdym innym serwisem na miarę potrzeb użytkownika. Uruchomienie serwisu branżowego nie wymaga wiedzy fachowej, a jedynie zainstalowania odpowiednich modułów. Uniwersalność tego CMSa podkreśla także możliwość zastosowania dowolnego, nieograniczonego układu graficznego oraz możliwość nieograniczonej rozbudowy. Dodatkowy atut to możliwość tworzenia wielu ról administracyjnych i redakcyjnych dzięki czemu w bardzo łatwy i przyjazny sposób można zarządzać kontentem serwisu.

Jak wypada Drupal na tle innych systemów?

Wordpress jest liderem rynku CMS jeśli wziąć pod uwagę liczbę bezwzględną ilości opartych na nim serwisów. Jeśli jednak spojrzymy pod kątem dużych firm, często aktualizujących kontent swoich serwisów, wymagających dużej wydajności, stabilności i bezpieczeństwa, sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Tutaj Drupal wypada znacznie lepiej. Zresztą rekomendacja wspomnianych na początku firm i instytucji wyraźnie to potwierdza.

Podsumowanie korzyści

Tysiące firm na całym świecie zajmuje się dostosowywaniem systemu do potrzeb rynku oraz poszczególnych firm i instytucji. Dzięki temu wybierając Drupala nie jesteśmy skazani na obsługę przez jedną firmę. Drupal jest projektem globalnym rozwijanym przez społeczność całego świata. Ponad 100 tysięcy programistów oraz ponad milion użytkowników zarejestrowanych w oficjalnym serwisie www.drupal.org każdego dnia pomaga w rozwoju systemu CMS, dbaniu o bezpieczeństwo oraz wydajność. Drupal korzysta z framework’a Symfony uznawanego za najlepsze rozwiązanie oparte na technologii PHP, obecnie w najnowszej wersji 8.1. Specjalna grupa programistów czuwa nad bezpieczeństwem rozwiązań zastosowanych w rdzeniu oraz modułach systemu. Nowa wersja jest wydawana średnio co pół roku, gwarantując wykorzystywanie cały czas najnowszych rozwiązań technologicznych. Drupal daje także możliwość korzystania z tzw. WebService’ów – czyli korzystania z technologii API i komunikowania się z innymi systemami. Tysiące dodatkowych modułów gwarantuje, że każdy jest w stanie zbudować serwis na miarę swoich potrzeb.

Logo Drupal 10

Co nowego w Drupal numer 10?

  • Claro - odświeżona skórka administracyjna - nowoczesne oraz intuicyjne rozwiązanie, aby zapewnić jak największy komfort w zarządzaniu serwisem
  • Olivero - nowy motyw, który będzie zgodny ze standardami dostępności WCAG (AA).
  • CKEditor 5 - nowy edytor WYSIWYG.
  • Automatyczne aktualizacje bezpieczeństwa rdzenia oraz modułów systemowych.
  • Przeglądarka modułów z poziomu CMS'a.
A czy Ty jesteś gotowy przejść na Drupala?